A Külhoni Magyar Sajtószolgálatról

A Külhoni Magyar Sajtószolgálat (KMS) a külhoni magyarság politikai, társadalmi, egyházi, kulturális és civil szervezeteinek közleményeit, állásfoglalásait adja közre. A szó szerint továbbított szövegekért minden esetben a közlő a felelős.

A KMS a Médiszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) által létrehozott és működtetett olyan térítésmentes közzétételi támogatási forma, amelynek célja, hogy a külhoni, magyar nyelvű, magyar nemzettudatot erősítő, a magyar kulturális örökséget védő szervezetek a tevékenységükkel, illetve a tevékenységük céljával összhangban álló közérdekű közleményeiket rövid időn belül nyilvánosságra hozzák.

A sajtószolgálat az MTVA Kós Károly Kollégiumának szellemi védnöksége alatt, az MTVA gyártásában készül el annak érdekében, hogy megteremtse a magyarság közös információs terét, amelyben a külhoni magyarok életét meghatározó és formáló szervezetek a saját, általánosabb érdeklődésre számot tartó közleményeiket, híreiket, állásfoglalásaikat, megoszthatják a világ magyarságával – az anyaországi, a Kárpát-medencei és a diaszpórában élő magyarokkal egyaránt. A KMS partnereinek kiemelkedő hírértékű közleményei a közmédia hírkiadásában is megjelennek a különböző hírügynökségi, rádiós, televíziós és online hírplatformokon feldolgozott hírek formájában.

A KMS-beadói jogosultságot az MTVA az internetes felület használatához szükséges jelszó átadásával igazolja vissza. A jelszó visszavonásáig érvényes.


Romániai Magyar Demokrata Szövetség
Több pénzt és kevesebb bürokráciát a civilszervezeteknek!
MÁÉRT - 2018. október 19., péntek 13:02

Növelni kell a nonprofit szervezetek állami támogatását és lehetőséget kell teremteni arra, hogy egyszerűbben, bürokráciamentesen pályázhassanak  – hívta fel a figyelmet Cseke Attila, az RMDSZ szenátusi frakcióvezetője.
Kisebb településeken, ahol a lakosság száma nem haladja meg az 5000 főt, a civilszervezetek hiánypótló aktivitást végeznek, széleskörű tevékenységük indokolttá teszi, hogy nagyobb mértékű támogatásban részesüljenek az RMDSZ javaslatának értelmében. Nagyvárosokban pedig, ahol sok civilszervezet tevékenykedik, meg kell adni az esély arra, hogy minél többen részesüljenek támogatásban – tette hozzá Antal Lóránt, Hargita megyei szenátor.
A javaslatok arra is köteleznék a finanszírozó intézményeket, hogy időben és online is tegyék elérhetővé a pályázók számára fontos információkat, csökkentve ezáltal a pályázati rendszerre jellemző bürokráciát, és lehetőséget adva arra, hogy a civil szerveztek év eleji tevékenysége is támogatásban részesüljön a tavasszal elfogadott költségkeretből. Az Antal Lóránt által benyújtott javaslatokról ma, október 17-én, kedvezően döntött a szenátus plénuma.
A képviselőházi munkálatok során további módosításokat kezdeményeznek a Szövetség törvényhozói, de jelentős előrelépést jelentene az is, ha a felsőház által ma elfogadott módosítások bekerülnének a törvény szövegébe. A törvénytervezet esetében a végső döntést a képviselőház hozza meg

Kérjük felhasználóinkat, hogy a Külhoni Magyar Sajtószolgálat anyagait minden esetben KMS jelzéssel használják fel.
Az MTVA szó szerint, minden változtatás nélkül továbbítja a KMS-be beadott közleményeket, a szövegekért minden esetben a közleményben jelzett közlő a felelős.
(c) Copyright MTVA