A Külhoni Magyar Sajtószolgálatról

A Külhoni Magyar Sajtószolgálat (KMS) a külhoni magyarság politikai, társadalmi, egyházi, kulturális és civil szervezeteinek közleményeit, állásfoglalásait adja közre. A szó szerint továbbított szövegekért minden esetben a közlő a felelős.

A KMS a Médiszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) által létrehozott és működtetett olyan térítésmentes közzétételi támogatási forma, amelynek célja, hogy a külhoni, magyar nyelvű, magyar nemzettudatot erősítő, a magyar kulturális örökséget védő szervezetek a tevékenységükkel, illetve a tevékenységük céljával összhangban álló közérdekű közleményeiket rövid időn belül nyilvánosságra hozzák.

A sajtószolgálat az MTVA Kós Károly Kollégiumának szellemi védnöksége alatt, az MTVA gyártásában készül el annak érdekében, hogy megteremtse a magyarság közös információs terét, amelyben a külhoni magyarok életét meghatározó és formáló szervezetek a saját, általánosabb érdeklődésre számot tartó közleményeiket, híreiket, állásfoglalásaikat, megoszthatják a világ magyarságával – az anyaországi, a Kárpát-medencei és a diaszpórában élő magyarokkal egyaránt. A KMS partnereinek kiemelkedő hírértékű közleményei a közmédia hírkiadásában is megjelennek a különböző hírügynökségi, rádiós, televíziós és online hírplatformokon feldolgozott hírek formájában.

A KMS-beadói jogosultságot az MTVA az internetes felület használatához szükséges jelszó átadásával igazolja vissza. A jelszó visszavonásáig érvényes.


Romániai Magyar Demokrata Szövetség
Hangsúlyosabb védelmet a nőknek! – a családon belüli erőszak megfékezésének hatékonyságáról tanácskoztak Hargita megyében
MÁÉRT - 2017. július 6., csütörtök 14:16

A NEEEM (Nők Elleni Erőszak Elleni Mozgalom) kampányról számolt be Lőrincz Csilla, az RMDSZ Nőszervezet alelnöke július 5-én, szerdán a Hargita megyei intézményközi munkacsoport ülésén. A családon belüli erőszak megfékezése érdekében tartott tanácskozáson a résztvevők három fontos eljárásról döntöttek: lerövidítik a távoltartási parancs érdekében benyújtott kérés elbírálásának idejét, a törvényszéki orvos hosszabb ideig áll majd a rendelkezésre, illetve létrehoznak egy olyan intézmények közötti együttműködésről szóló megállapodást, amely tartalmazni fogja, hogy konkrét esetben melyik intézménynek mi a feladata.
Lőrincz Csilla, az RMDSZ Nőszervezet alelnöke elmondta: „a jelenlevők egyetértettek a törvénykezés hiányosságával, és támogatták az RMDSZ Nőszervezet törvénymódosító javaslatát, amit június 29-én nyújtott be Csép Éva Andrea parlamenti képviselő. Ez a nők elleni erőszakot elkövetők szigorúbb büntetését, a bántalmazott nő azonnali védelmét sürgeti.”
Az ülésen a résztvevő intézményi képviselők – a megyei törvényszék, rendőrség, ügyészség, a közegészségügyi-, gyerekvédelmi és szociális igazgatóság képviselői, valamint a törvényszéki orvos, az Áradat Egyesület- és a Csíki Anyák Egyesületének vezetője – az intézményes együttműködés során észlelt hiányosságokra, problémákra kerestek megoldást, ezzel téve hatékonyabbá a bántalmazottak védelmét.
„Egy eredményes ülést zártunk, ehhez nagyban hozzájárult az is, hogy a jelenlevők a saját munkaterületükön észlelt problémákra hívták fel a figyelmet. Bebizonyosodott, hogy együttműködés révén tudunk konkrét megoldásokat találni, és hatékonyan dolgozni” – összegzett a Nőszervezet alelnöke.

Kérjük felhasználóinkat, hogy a Külhoni Magyar Sajtószolgálat anyagait minden esetben KMS jelzéssel használják fel.
Az MTVA szó szerint, minden változtatás nélkül továbbítja a KMS-be beadott közleményeket, a szövegekért minden esetben a közleményben jelzett közlő a felelős.
(c) Copyright MTVA