Tőkés László EMNT-elnök sajtóirodája
Milyennek látszik a romániai forradalom 30 évvel később?
MÁÉRT - 2020. január 28., kedd 21:26

1989. december 15-én kitört Temesváron a népfölkelés, ami pár nap alatt országossá eszkalálódott. A romániai forradalom előtt a többi kelet-európai ország békés úton oldotta meg a rendszerváltást; Románia volt az egyedüli ország a vasfüggöny mögött, ahol az átmenet erőszakos módon zajlott, és ahol a korábbi vezetők egy részét kivégezték.
Milyen okok vezettek ehhez? Hogyan élték meg ezt az emberek? Milyen hatásai voltak a forradalomnak az erdélyi értelmiségre? Milyen módon tudta Magyarország segíteni az érintett területeket? A Magyar Nemzeti Múzeumban január 23-án lezajlott kerekasztal-beszélgetés során ezen kérdésekre is választ kaphattak az érdeklődők.
A beszélgetés résztvevői Tőkés László egykori temesvári lelkipásztor, majd református püspök, Kozma Imre, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alapítója és Ferkó Dániel történész, újságíró voltak. A beszélgetést Gál Vilmos, a Magyar Nemzeti Múzeum tárigazgató-helyettese moderálta.
Az esemény videofelvétele most került fel a múzeum honlapjára, itt is látható:

Kérjük felhasználóinkat, hogy a Külhoni Magyar Sajtószolgálat anyagait minden esetben KMS jelzéssel használják fel.
Az MTVA szó szerint, minden változtatás nélkül továbbítja a KMS-be beadott közleményeket, a szövegekért minden esetben a közleményben jelzett közlő a felelős.
(c) Copyright MTVA
Forrás: Külhoni Magyar Sajtószolgálat

Médiaszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap 2013  © Minden jog fenntartva.