A Külhoni Magyar Sajtószolgálatról

A Külhoni Magyar Sajtószolgálat (KMS) a külhoni magyarság politikai, társadalmi, egyházi, kulturális és civil szervezeteinek közleményeit, állásfoglalásait adja közre. A szó szerint továbbított szövegekért minden esetben a közlő a felelős.

A KMS a Médiszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) által létrehozott és működtetett olyan térítésmentes közzétételi támogatási forma, amelynek célja, hogy a külhoni, magyar nyelvű, magyar nemzettudatot erősítő, a magyar kulturális örökséget védő szervezetek a tevékenységükkel, illetve a tevékenységük céljával összhangban álló közérdekű közleményeiket rövid időn belül nyilvánosságra hozzák.

A sajtószolgálat az MTVA Kós Károly Kollégiumának szellemi védnöksége alatt, az MTVA gyártásában készül el annak érdekében, hogy megteremtse a magyarság közös információs terét, amelyben a külhoni magyarok életét meghatározó és formáló szervezetek a saját, általánosabb érdeklődésre számot tartó közleményeiket, híreiket, állásfoglalásaikat, megoszthatják a világ magyarságával – az anyaországi, a Kárpát-medencei és a diaszpórában élő magyarokkal egyaránt. A KMS partnereinek kiemelkedő hírértékű közleményei a közmédia hírkiadásában is megjelennek a különböző hírügynökségi, rádiós, televíziós és online hírplatformokon feldolgozott hírek formájában.

A KMS-beadói jogosultságot az MTVA az internetes felület használatához szükséges jelszó átadásával igazolja vissza. A jelszó visszavonásáig érvényes.


Romániai Magyar Demokrata Szövetség
Sógor Csaba szerint az EU-nak a problémák megelőzésére is koncentrálnia kell
MÁÉRT - 2015. március 6., péntek 16:52

Kétnapos elnökségi ülést tartott a spanyolországi Toledóban az Európai Néppárt parlamenti képviselőcsoportja (ENP). Az Európai Parlament legnagyobb frakciójának március 5-6-án szervezett vezetőségi találkozóján az Európai Unió Digitális Gazdaság Programja, illetve az EU-n belüli és határain kívüli terrorizmus elleni harc témaköre szerepelt napirenden.
Sógor Csaba, az RMDSZ EP-képviselője, az Európai Parlament Állampolgári jogok, bel- és igazságügy bizottságának tagjaként a terrorizmus elleni harc kérdéskörének vitájában vett részt, melynek során az ENP bemutatta a terrorizmus megfékezését célzó hosszútávú stratégiai ütemtervét. A találkozón elhangzott, Európát sokkolták az utóbbi időszakban tapasztalt párizsi és koppenhágai terrorista-merényletek, amely támadások egyes értelmezések szerint az európai értékek, a demokrácia és az alapvető szabadságjogok, valamint az európai életszemlélet elleni lázadásokként foghatók fel. Az Európai Néppárt stratégiai terve éppen azt hangsúlyozza, hogy minden rendelkezésre álló törvényes eszközt fel kell használni annak érdekében, hogy megvédhessük értékeinket.
,,Az Európai Uniónak szüksége lenne a konfliktus-övezetekre vonatkozóan egy jobban definiált fejlesztési stratégiára, amely nagyobb hangsúlyt fektet az oktatásra, ez adja ugyanis a megelőzés egyik alapját” – véli Sógor Csaba.  Az RMDSZ-es képviselő azt hangsúlyozta Toledóban, hogy az EU-nak a jövőben ezen a területen is olyan intézkedéseket kell hoznia, amelyek  elsősorban a megelőzést segítik. – Miért csak akkor akarjuk megállítani a tüzet, ha már félig leégett a ház? Miért félünk egyes problémáktól?– tette fel ezeket a kérdéseket az erdélyi politikus.
Sógor Csaba szerint akár az iszlám radikalizmusról, az utóbbi időszak terrorista-merényleteiről, a bevándorlókról és menekültekről vagy éppen a nemzeti kisebbségekről beszélünk - hiszen azt is látni kell, hogy az őshonos kisebbségek helyzete sem megoldott minden tagállamban - preventív stratégiákban kellene gondolkodnunk.  ,,Ne csupán akkor foglalkozzunk ezekkel a témákkal, ha már aggasztó méreteket ölt a bevándorlók, illetve a terrorcselekmények kapcsán az Iszlám Államhoz csatlakozó európai fiatalok száma vagy éppen valamely tagállamban elmérgesedik a többség és kisebbség viszonya. Európának szüksége volt és van egy roma stratégiára, ehhez hasonlóan azonban további stratégiák kellenének a terrorizmus-elleni harcra és a bevándorlókra vonatkozóan, valamint a hagyományos nemzeti kisebbségek védelmében is” – hangsúlyozta Sógor Csaba.

Kérjük felhasználóinkat, hogy a Külhoni Magyar Sajtószolgálat anyagait minden esetben KMS jelzéssel használják fel.
Az MTVA szó szerint, minden változtatás nélkül továbbítja a KMS-be beadott közleményeket, a szövegekért minden esetben a közleményben jelzett közlő a felelős.
(c) Copyright MTVA