A Külhoni Magyar Sajtószolgálatról

A Külhoni Magyar Sajtószolgálat (KMS) a külhoni magyarság politikai, társadalmi, egyházi, kulturális és civil szervezeteinek közleményeit, állásfoglalásait adja közre. A szó szerint továbbított szövegekért minden esetben a közlő a felelős.

A KMS a Médiszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) által létrehozott és működtetett olyan térítésmentes közzétételi támogatási forma, amelynek célja, hogy a külhoni, magyar nyelvű, magyar nemzettudatot erősítő, a magyar kulturális örökséget védő szervezetek a tevékenységükkel, illetve a tevékenységük céljával összhangban álló közérdekű közleményeiket rövid időn belül nyilvánosságra hozzák.

A sajtószolgálat az MTVA Kós Károly Kollégiumának szellemi védnöksége alatt, az MTVA gyártásában készül el annak érdekében, hogy megteremtse a magyarság közös információs terét, amelyben a külhoni magyarok életét meghatározó és formáló szervezetek a saját, általánosabb érdeklődésre számot tartó közleményeiket, híreiket, állásfoglalásaikat, megoszthatják a világ magyarságával – az anyaországi, a Kárpát-medencei és a diaszpórában élő magyarokkal egyaránt. A KMS partnereinek kiemelkedő hírértékű közleményei a közmédia hírkiadásában is megjelennek a különböző hírügynökségi, rádiós, televíziós és online hírplatformokon feldolgozott hírek formájában.

A KMS-beadói jogosultságot az MTVA az internetes felület használatához szükséges jelszó átadásával igazolja vissza. A jelszó visszavonásáig érvényes.


Tőkés László EMNT-elnök sajtóirodája
A májusi strasbourgi plenárisról
MÁÉRT - 2015. május 22., péntek 09:49

E heti, strasbourgi ülésszakának 20-i ülésnapján – egyebek mellett – a Törökországról szóló eredményjelentés (progress report), valamint a Keleti Partnerországok küszöbön álló rigai csúcstalálkozójáról szóló vita szerepelt az Európai Parlament napirendjén.
A Kati Piri magyar származású hollandiai szocialista jelentéstévő által jegyzett török országjelentés éles vitát és megoszlást váltott ki a képviselők sorában, illetve az egyes frakciók tagjai között. A Törökország csatlakozását túlzott engedékenységgel támogatóktól az ország felvételét egyenesen elutasító felszólalásokig terjedően széles körben megoszlottak az álláspontok. A tárgyban közvetlenül érintett Ciprus és Görögország képviselői élen jártak a muszlim török állam kíméletlen bírálatában. A Johannes Hahn bővítési biztost helyettesítő Hhrisztosz Sztilianidesz, a humanitárius segélynyújtásért és válságkezelésért felelős biztos a Törökországgal folytatott együttműködés fokozása és a jó ideje megszakadt csatlakozási tárgyalások folytatása mellett foglalt állást.
Kritikus hangvételű hozzászólásában Tőkés László képviselőnk – egyebek mellett – szomszédsági kapcsolatai rendezésére, valamint az éppen száz éve elkövetett örmény genocídium összefüggésében az Örményországhoz fűződő kapcsolatai normalizálására hívta fel Törökországot.
Az éppen ezekben a napokban ülésező rigai csúcstalálkozó az ún. Keleti Partnerség országainak a jövőbeli európai útja és tájékozódása szempontjából bír nagy jelentőséggel. Az Európai Parlament erre nézve fogalmazta meg a keleti szomszédságpolitika eddigi teljesítményével kapcsolatos kritikáját és a jövőre szóló üzenetét.
A felszólalók többsége egyetértett abban, hogy olyan igazi partneri viszonyra van szükség, amely gyakorlati téren is lényegesen többet nyújt az eddigieknél, és a hat partnerország esetében ellensúlyozni képes az orosz befolyás és a közvetlen orosz birodalmi fenyegetés túlerejét. „Oroszország ki akarja siklatni a Keleti Partnerséget – állapította meg Jacek Saryusz-Wolski, a Külügyi Bizottság néppárti lengyel elnöke –, az EU-nak viszont közös szomszédainknál is meg kell védenie a szabadságot és a demokráciát az orosz agresszióval szemben.”
Angela Merkel német kancellár állásfoglalására visszautalva Tőkés László néppárti képviselő az orosz–ukrán, illetve orosz–európai válság, valamint a krími helyzet politikai és diplomáciai úton való megoldását sürgette, ezzel együtt pedig a partnerországok, köztük is kiváltképpen Ukrajna, Moldova és Grúzia fokozott és hathatós támogatása mellett szállt síkra.
A két dokumentum zárószavazását az EP ma déli plenáris ülésére időzítették.
 

Kérjük felhasználóinkat, hogy a Külhoni Magyar Sajtószolgálat anyagait minden esetben KMS jelzéssel használják fel.
Az MTVA szó szerint, minden változtatás nélkül továbbítja a KMS-be beadott közleményeket, a szövegekért minden esetben a közleményben jelzett közlő a felelős.
(c) Copyright MTVA