A Külhoni Magyar Sajtószolgálatról

A Külhoni Magyar Sajtószolgálat (KMS) a külhoni magyarság politikai, társadalmi, egyházi, kulturális és civil szervezeteinek közleményeit, állásfoglalásait adja közre. A szó szerint továbbított szövegekért minden esetben a közlő a felelős.

A KMS a Médiszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) által létrehozott és működtetett olyan térítésmentes közzétételi támogatási forma, amelynek célja, hogy a külhoni, magyar nyelvű, magyar nemzettudatot erősítő, a magyar kulturális örökséget védő szervezetek a tevékenységükkel, illetve a tevékenységük céljával összhangban álló közérdekű közleményeiket rövid időn belül nyilvánosságra hozzák.

A sajtószolgálat az MTVA Kós Károly Kollégiumának szellemi védnöksége alatt, az MTVA gyártásában készül el annak érdekében, hogy megteremtse a magyarság közös információs terét, amelyben a külhoni magyarok életét meghatározó és formáló szervezetek a saját, általánosabb érdeklődésre számot tartó közleményeiket, híreiket, állásfoglalásaikat, megoszthatják a világ magyarságával – az anyaországi, a Kárpát-medencei és a diaszpórában élő magyarokkal egyaránt. A KMS partnereinek kiemelkedő hírértékű közleményei a közmédia hírkiadásában is megjelennek a különböző hírügynökségi, rádiós, televíziós és online hírplatformokon feldolgozott hírek formájában.

A KMS-beadói jogosultságot az MTVA az internetes felület használatához szükséges jelszó átadásával igazolja vissza. A jelszó visszavonásáig érvényes.


Romániai Magyar Demokrata Szövetség
Korodi Attila: a zöld közbeszerzés hosszútávon kifizetődőbb és jobb befektetésnek minősül
MÁÉRT - 2016. március 22., kedd 12:58

A képviselőház plénuma március 22-én, kedden tárgyalta a zöld közbeszerzési kerettörvény-tervezetét, amely lehetővé tenné a közintézmények részére azt, hogy zöld címkével ellátott szolgáltatásokat, fogyóeszközöket, berendezéseket vásároljanak. A jogszabály-tervezet általános vitáján Korodi Attila parlamenti képviselő, a törvény kezdeményezője hangsúlyozta: Romániában szükség van egy ilyen jellegű szabályozásra, hiszen jelen pillanatban a közintézmények kis arányban vásárolnak környezettudatósan és a számvevőszék nem ismeri el ezen eljárásokat.
„A közintézmények a zöld közbeszerzési folyamat minden szakaszában környezettudatosan cselekednek. Hosszútávon kifizetődőbb és jobb befektetésnek minősül a zöld címkével ellátott termékek és szolgáltatások megvásárlása, hiszen a címke nélküliek élettartalma sokkal rövidebb, és legtöbb esetben nagyarányú energiafogyasztást, valamint működtetésük a termék élettartalma alatt többletkiadásokat eredményez” – fogalmazott Korodi Attila, az RMDSZ Hargita megyei parlamenti képviselője a törvényjavaslat általános vitáját követően.
A jogszabálytervezet pontosan leszögezi, hogy mit jelent a zöld közbeszerzés, hogyan kell eljárni, illetve a kormány hatáskörébe helyezi át annak a stratégiának a kidolgozását, amely előírna egy legkisebb arányt az önkormányzatok részére a zöld címkével ellátott termékek vásárlásának tekintetében. Továbbá a kormány feladatai közé sorolná a zöld szolgáltatások és termékek adattárának elkészítését is, amely a közbeszerzési online rendszerben lenne elérhető, ezáltal könnyítve az önkormányzatok választási lehetőségein.
A zöld közbeszerzésre vonatkozó kerettörvényt az elkövetkező időszakban végszavazásra írják majd ki a képviselőházban. A törvény kidolgozását Korodi Attila a környezetvédelmi tárca élén kezdte el, de mivel számos akadályba ütközött, törvényjavaslatként iktatta a parlamentben, amely számos volt környezetvédelmi miniszter támogatásának örvend. A jogszabályjavaslat továbbá számos közintézmény és hatóság javaslatát tartalmazza, a kezdeményezés főleg a bukaresti civil társadalom összefogásának eredményeként könyvelhető el.

Kérjük felhasználóinkat, hogy a Külhoni Magyar Sajtószolgálat anyagait minden esetben KMS jelzéssel használják fel.
Az MTVA szó szerint, minden változtatás nélkül továbbítja a KMS-be beadott közleményeket, a szövegekért minden esetben a közleményben jelzett közlő a felelős.
(c) Copyright MTVA