A Külhoni Magyar Sajtószolgálatról

A Külhoni Magyar Sajtószolgálat (KMS) a külhoni magyarság politikai, társadalmi, egyházi, kulturális és civil szervezeteinek közleményeit, állásfoglalásait adja közre. A szó szerint továbbított szövegekért minden esetben a közlő a felelős.

A KMS a Médiszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) által létrehozott és működtetett olyan térítésmentes közzétételi támogatási forma, amelynek célja, hogy a külhoni, magyar nyelvű, magyar nemzettudatot erősítő, a magyar kulturális örökséget védő szervezetek a tevékenységükkel, illetve a tevékenységük céljával összhangban álló közérdekű közleményeiket rövid időn belül nyilvánosságra hozzák.

A sajtószolgálat az MTVA Kós Károly Kollégiumának szellemi védnöksége alatt, az MTVA gyártásában készül el annak érdekében, hogy megteremtse a magyarság közös információs terét, amelyben a külhoni magyarok életét meghatározó és formáló szervezetek a saját, általánosabb érdeklődésre számot tartó közleményeiket, híreiket, állásfoglalásaikat, megoszthatják a világ magyarságával – az anyaországi, a Kárpát-medencei és a diaszpórában élő magyarokkal egyaránt. A KMS partnereinek kiemelkedő hírértékű közleményei a közmédia hírkiadásában is megjelennek a különböző hírügynökségi, rádiós, televíziós és online hírplatformokon feldolgozott hírek formájában.

A KMS-beadói jogosultságot az MTVA az internetes felület használatához szükséges jelszó átadásával igazolja vissza. A jelszó visszavonásáig érvényes.


Romániai Magyar Demokrata Szövetség
Molnár Zsolt: közösségi összefogással megújult a szabadfalui Petőfi emlékmű
MÁÉRT - 2016. május 24., kedd 16:10

Példás közösségi összefogásnak az eredménye, hogy célegyenesbe érkezett a Temesvár –szabadfalui Petőfi emlékmű felújítása – nyilatkozta Molnár Zsolt, az RMDSZ Temes megyei parlamenti képviselője, temesvári polgármesterjelölt. Hozzátette: „az elmúlt évek során a bánsági magyarok, magánszemélyek, magyar cégek hozzájárultak az RMDSZ Temes Megyei Szervezetének kezdeményezéséhez, amit még 2014-ben indítottunk el, és amely által felkértük a temesváriakat, a bánságiakat arra, hogy közös erővel, közösségi összefogás által újítsuk fel a Petőfi emlékművet. Köztudott, hogy ez az emlékmű a XX. század elején is közösségi összefogásból épült fel.”
Molnár Zsolt szerint a Petőfi emlékmű restaurálása fényes bizonyítéka annak, hogy a XXI. században a bánsági magyar közösség képes az összefogásra, ha magyar ügyről, közös ügyről van szó, és képes együtt megvalósítani azokat az elképzeléseket, amelyek a közös ügyet szolgálják. A közösségi összefogásra ezután is szükség lesz – tette hozzá Molnár Zsolt, hiszen az elkövetkező periódusban újabb kihívások előtt áll a bánsági magyar közösség. „Június 5-én helyhatósági választások lesznek, és ha a Petőfi emlékmű kapcsán megmutatkozott közösségi összefogást szavazatokra tudjuk váltani, akkor nagy esélyünk van arra, hogy visszakerüljünk a temesvári és a Temes megyei önkormányzatokba. Mindkettő rendkívül fontos számunkra, hiszen ha lesz temesvári és Temes megyei önkormányzati képviseletünk, akkor újabb közösségi ügyeket tudunk majd elindítani” – nyomatékosított.
A bánsági magyarok, magánszemélyek és magyar vállalkozók adományaiból felújított Petőfi emlékmű avató ünnepségére május 31-én 18 órától kerül sor Temesvár – Szabadfalun, amelyre a szervezők nagy szeretettel várnak minden bánsági magyar embert.

Kérjük felhasználóinkat, hogy a Külhoni Magyar Sajtószolgálat anyagait minden esetben KMS jelzéssel használják fel.
Az MTVA szó szerint, minden változtatás nélkül továbbítja a KMS-be beadott közleményeket, a szövegekért minden esetben a közleményben jelzett közlő a felelős.
(c) Copyright MTVA