A Külhoni Magyar Sajtószolgálatról

A Külhoni Magyar Sajtószolgálat (KMS) a külhoni magyarság politikai, társadalmi, egyházi, kulturális és civil szervezeteinek közleményeit, állásfoglalásait adja közre. A szó szerint továbbított szövegekért minden esetben a közlő a felelős.

A KMS a Médiszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) által létrehozott és működtetett olyan térítésmentes közzétételi támogatási forma, amelynek célja, hogy a külhoni, magyar nyelvű, magyar nemzettudatot erősítő, a magyar kulturális örökséget védő szervezetek a tevékenységükkel, illetve a tevékenységük céljával összhangban álló közérdekű közleményeiket rövid időn belül nyilvánosságra hozzák.

A sajtószolgálat az MTVA Kós Károly Kollégiumának szellemi védnöksége alatt, az MTVA gyártásában készül el annak érdekében, hogy megteremtse a magyarság közös információs terét, amelyben a külhoni magyarok életét meghatározó és formáló szervezetek a saját, általánosabb érdeklődésre számot tartó közleményeiket, híreiket, állásfoglalásaikat, megoszthatják a világ magyarságával – az anyaországi, a Kárpát-medencei és a diaszpórában élő magyarokkal egyaránt. A KMS partnereinek kiemelkedő hírértékű közleményei a közmédia hírkiadásában is megjelennek a különböző hírügynökségi, rádiós, televíziós és online hírplatformokon feldolgozott hírek formájában.

A KMS-beadói jogosultságot az MTVA az internetes felület használatához szükséges jelszó átadásával igazolja vissza. A jelszó visszavonásáig érvényes.


Romániai Magyar Demokrata Szövetség
Romániát súlyosan érintené egy kereskedelmi háború az Egyesült Államokkal
MÁÉRT - 2018. március 19., hétfő 15:57

Románia egyike annak a kilenc európai uniós országnak, amelyeket súlyosan érint az acél- és alumíniumimportra kivetett amerikai védővám, hívta fel a figyelmet hétfőn dévai sajtótájékoztatóján Winkler Gyula EP-képviselő. Mint ismertette, 2017-ben Románia 160 millió értékben kb. 120.000 tonna acélterméket, főleg varrat nélküli acélcsöveket exportált az Egyesült Államokba. Ez a hazai acélkivitel mintegy 3,2 százalékát jelenti.
„Románia az Egyesült Államokba 4000 tonna speciális alumínium-ötvözetet is exportált, hozzávetőleg 15 millió euró értékben” – mondta el Winkler Gyula, hozzátéve, hogy ez a hazai alumínium-ötvözetek kivitelének 7 százalékát jelenti. „Az Egyesült Államok által bevezetett védővám csak Romániában több ezer munkahelyet veszélyeztet” – hívta fel a figyelmet az RMDSZ Hunyad megyei elnöke. Véleménye szerint az EU nem kíván kereskedelmi háborút, viszont eltökélt szándéka, hogy megvédje saját állampolgárait és az európai ipart. „Elviekben március 23-ra virradó éjszaka lép érvénybe az EU-ból származó acél- és alumíniumra kivetett amerikai védővám. (…) Az EU nem kíván kereskedelmi háborút az Egyesült Államokkal, amely mindenki számára veszteséget hozna, azonban az Európai Bizottság döntött a válaszlépésekről, összeállítva azoknak az amerikai termékeknek a listáját, amelyekre importvámot szab ki. Ötszáz termékcsoportról van szó, amely a mezőgazdasági és élelmiszeripari termékektől a műszaki és ipari termékekig széles skálát tartalmaz, 6,4 milliárd euró értékben” – magyarázta Winkler Gyula EP-képviselő, aki az EP Nemzetközi Kereskedelmi Bizottságának alelnöke. Elmondta, hogy a Kereskedelmi Világszervezetet már értesítették erről, az EU ugyanis „a nemzetközi játékszabályok szerint kíván fellépni”. Szerinte az EU, amely a NATO és az Egyesült Államok fontos biztonsági és stratégiai partnere, jogosult a védővám felmentésére, akárcsak Mexikó és Kanada, amelyek a NAFTA, az Észak-amerikai Szabadkereskedelmi egyezmény tagjai.
Winkler Gyula rámutatott, hogy a kínai túltermelés miatt alakult ki ez a helyzet, ugyanis ez a világpiacon jelentős torzulást eredményezett. „Évek óta válság van, azonban a Donald Trump által bevezetett intézkedés nem az optimális megoldás. (…) Ennek nyomán mindenki veszít, az EU tagállamok és az európai lakosság éppúgy, mint az Egyesült Államok gazdasága és az amerikai emberek. (…) Egy ilyen amerikai védővám káoszt, kereskedelmi háborút eredményez, semmiképpen sem éri el a célját, mely szerint az amerikai gazdaság és az amerikai ipar védelmében hozott intézkedés lenne, ahogy azt Donald Trump elnök ígérte a választási kampányban az embereknek” – hangsúlyozta. Az EP-képviselő arra is rámutatott, hogy az amerikai védővám bevezetését követően a törökországi, ukrajnai vagy oroszországi nagy acélgyártók az Európai Unió piaca felé fogják irányítani exportjaikat.

Kérjük felhasználóinkat, hogy a Külhoni Magyar Sajtószolgálat anyagait minden esetben KMS jelzéssel használják fel.
Az MTVA szó szerint, minden változtatás nélkül továbbítja a KMS-be beadott közleményeket, a szövegekért minden esetben a közleményben jelzett közlő a felelős.
(c) Copyright MTVA