A Külhoni Magyar Sajtószolgálatról

A Külhoni Magyar Sajtószolgálat (KMS) a külhoni magyarság politikai, társadalmi, egyházi, kulturális és civil szervezeteinek közleményeit, állásfoglalásait adja közre. A szó szerint továbbított szövegekért minden esetben a közlő a felelős.

A KMS a Médiszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) által létrehozott és működtetett olyan térítésmentes közzétételi támogatási forma, amelynek célja, hogy a külhoni, magyar nyelvű, magyar nemzettudatot erősítő, a magyar kulturális örökséget védő szervezetek a tevékenységükkel, illetve a tevékenységük céljával összhangban álló közérdekű közleményeiket rövid időn belül nyilvánosságra hozzák.

A sajtószolgálat az MTVA Kós Károly Kollégiumának szellemi védnöksége alatt, az MTVA gyártásában készül el annak érdekében, hogy megteremtse a magyarság közös információs terét, amelyben a külhoni magyarok életét meghatározó és formáló szervezetek a saját, általánosabb érdeklődésre számot tartó közleményeiket, híreiket, állásfoglalásaikat, megoszthatják a világ magyarságával – az anyaországi, a Kárpát-medencei és a diaszpórában élő magyarokkal egyaránt. A KMS partnereinek kiemelkedő hírértékű közleményei a közmédia hírkiadásában is megjelennek a különböző hírügynökségi, rádiós, televíziós és online hírplatformokon feldolgozott hírek formájában.

A KMS-beadói jogosultságot az MTVA az internetes felület használatához szükséges jelszó átadásával igazolja vissza. A jelszó visszavonásáig érvényes.


Romániai Magyar Demokrata Szövetség
Gazdasági közeledés Kínához: a lehetőségekről beszélt Apjok Norbert
MÁÉRT - 2018. május 16., szerda 10:34

A kínai gazdasági partner-lehetőségekről beszélt Apjok Norbert, az RMDSZ parlamenti képviselője hétfőn, Háromszéken.  
Apjok Norbert a Kovászna Megyei Kereskedelmi és Iparkamara rendezvényén szólalt fel május 14-én, hétfőn. Mint azt kifejtette, nagy potenciál van a Kína felé irányuló exportban, mert a prémium és jó minőségű termékekre folyamatosan igényt mutatnak az ázsiai országban.
„Évi 5 milliárd értékű áru cserél gazdát Románia és Kína között. Ebből 4,2 milliárd euró az import, és alig 800 millió euró export. Ehhez a kérdéshez tehát optimistán állhatok hozzá, mert legalább van, ahová fejlődnünk” – jelentette ki az RMDSZ-es honatya.
Az eseményen Grüman Róbert, Kovászna Megye Tanácsának alelnöke kínai nyelvű, kürtőskalácsot népszerűsítő szórólapot adott ajándékba Guan Gangnak, a Kínai Köztársaság bukaresti nagykövetsége gazdasági tanácsadójának.
„Kína legfontosabb kereskedelmi partnere ma az EU, az Uniónak pedig Kína a második legfontosabb kereskedelmi partnere az Egyesült Államok után. Az EU és Kína közötti áruforgalom napi 1,4 milliárd dollárt tesz ki, az EU exportja 2016-ban 170 milliárd, importja pedig 345 milliárd dollár volt összesen” – emelte ki Grüman Róbert.
Az eseményen a Románia és Kína közötti gazdasági együttműködés mellett a legfontosabb hazai exportcikkekről is tárgyaltak, illetve az Övezet és Út (Új Selyemút) kezdeményezésről és a május végén kezdődő budapesti ChinaSmart Expóról. Guan Gang felszólalásában a romániai infrastruktúra lassú fejlődését említette meg, illetve méltatta az ország mezőgazdasági lehetőségeit.

Kérjük felhasználóinkat, hogy a Külhoni Magyar Sajtószolgálat anyagait minden esetben KMS jelzéssel használják fel.
Az MTVA szó szerint, minden változtatás nélkül továbbítja a KMS-be beadott közleményeket, a szövegekért minden esetben a közleményben jelzett közlő a felelős.
(c) Copyright MTVA