A Külhoni Magyar Sajtószolgálatról

A Külhoni Magyar Sajtószolgálat (KMS) a külhoni magyarság politikai, társadalmi, egyházi, kulturális és civil szervezeteinek közleményeit, állásfoglalásait adja közre. A szó szerint továbbított szövegekért minden esetben a közlő a felelős.

A KMS a Médiszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) által létrehozott és működtetett olyan térítésmentes közzétételi támogatási forma, amelynek célja, hogy a külhoni, magyar nyelvű, magyar nemzettudatot erősítő, a magyar kulturális örökséget védő szervezetek a tevékenységükkel, illetve a tevékenységük céljával összhangban álló közérdekű közleményeiket rövid időn belül nyilvánosságra hozzák.

A sajtószolgálat az MTVA Kós Károly Kollégiumának szellemi védnöksége alatt, az MTVA gyártásában készül el annak érdekében, hogy megteremtse a magyarság közös információs terét, amelyben a külhoni magyarok életét meghatározó és formáló szervezetek a saját, általánosabb érdeklődésre számot tartó közleményeiket, híreiket, állásfoglalásaikat, megoszthatják a világ magyarságával – az anyaországi, a Kárpát-medencei és a diaszpórában élő magyarokkal egyaránt. A KMS partnereinek kiemelkedő hírértékű közleményei a közmédia hírkiadásában is megjelennek a különböző hírügynökségi, rádiós, televíziós és online hírplatformokon feldolgozott hírek formájában.

A KMS-beadói jogosultságot az MTVA az internetes felület használatához szükséges jelszó átadásával igazolja vissza. A jelszó visszavonásáig érvényes.


Romániai Magyar Demokrata Szövetség
Egységesen lépnek fel a Minority SafePackért Európa legfontosabb kisebbségvédelmi szervezetei
MÁÉRT - 2019. március 5., kedd 16:42

Vincze Loránt FUEN-elnök, az RMDSZ EP-képviselőjelöltje meghívására Brüsszelben találkoztak kedden Európa legfontosabb kisebbségvédelmi szervezeteinek vezetői, akik többek közt abban állapodtak meg, hogy az Európai Parlamentben egységes stratégiát követve lépnek fel a választásokat követően kisebbségi ügyekben, kiemelten az uniós kisebbségvédelmi törvényt kérő Minority SafePack európai polgári kezdeményezés kapcsán, amelyért mindannyian lobbizni fognak.
Az Európai Nemzetiségek Föderatív Uniója, a Nyelvi Sokszínűséget Támogató Hálózat (NPLD), az Európai Nyelvi Egyenlőségért Hálózat (ELEN), a Képviselet Nélküli Nemzetek és Népek Szervezete (UNPO), a Társaság a Veszélyeztetett Népekért (GfbV), a Minority Rights Group International (MRG), a Coppieters Alapítvány és a Tom Lantos Intézet képviselői az együttműködés szorosabbá tétele érdekében találkoztak.
„Szervezeteinknek különböző céljai és elképzelései vannak, de emellett széleskörű tapasztalata és kiterjedt kapcsolathálója is. A tapasztalataink megosztása és a közös fellépés az őshonos kisebbségek érdekében jobban szolgálja tagjaink érdekeit, és egyenként is erősebbé teszi szervezeteinket. A Minority SafePack jó példa az ilyen típusú együttműködések eredményességére, és fontos, hogy ápoljuk és még erősebbé tegyük a kezdeményezés okán létrejött kapcsolatot” – mondta Vincze Loránt.
A szervezetek szintén támogatásukról biztosították a FUEN készülő Minority Monitor platformját, amelynek célja a kisebbségi jogsértések európai szintű dokumentálása, illetve egyeztettek a kisebbségben élő nők helyzetével foglalkozó projektről és egy Európai Nyelvi Központ megalapításának lehetőségeiről, valamint az ENSZ anyanyelvi oktatásról szóló májusi, brüsszeli regionális fórumán való részvételről is.

 


 


 

Kérjük felhasználóinkat, hogy a Külhoni Magyar Sajtószolgálat anyagait minden esetben KMS jelzéssel használják fel.
Az MTVA szó szerint, minden változtatás nélkül továbbítja a KMS-be beadott közleményeket, a szövegekért minden esetben a közleményben jelzett közlő a felelős.
(c) Copyright MTVA