A Külhoni Magyar Sajtószolgálatról

A Külhoni Magyar Sajtószolgálat (KMS) a külhoni magyarság politikai, társadalmi, egyházi, kulturális és civil szervezeteinek közleményeit, állásfoglalásait adja közre. A szó szerint továbbított szövegekért minden esetben a közlő a felelős.

A KMS a Médiszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) által létrehozott és működtetett olyan térítésmentes közzétételi támogatási forma, amelynek célja, hogy a külhoni, magyar nyelvű, magyar nemzettudatot erősítő, a magyar kulturális örökséget védő szervezetek a tevékenységükkel, illetve a tevékenységük céljával összhangban álló közérdekű közleményeiket rövid időn belül nyilvánosságra hozzák.

A sajtószolgálat az MTVA Kós Károly Kollégiumának szellemi védnöksége alatt, az MTVA gyártásában készül el annak érdekében, hogy megteremtse a magyarság közös információs terét, amelyben a külhoni magyarok életét meghatározó és formáló szervezetek a saját, általánosabb érdeklődésre számot tartó közleményeiket, híreiket, állásfoglalásaikat, megoszthatják a világ magyarságával – az anyaországi, a Kárpát-medencei és a diaszpórában élő magyarokkal egyaránt. A KMS partnereinek kiemelkedő hírértékű közleményei a közmédia hírkiadásában is megjelennek a különböző hírügynökségi, rádiós, televíziós és online hírplatformokon feldolgozott hírek formájában.

A KMS-beadói jogosultságot az MTVA az internetes felület használatához szükséges jelszó átadásával igazolja vissza. A jelszó visszavonásáig érvényes.


Romániai Magyar Demokrata Szövetség
Sógor Csaba az Európai Parlamentben: A nők elleni erőszak nem magánügy!
MÁÉRT - 2017. szeptember 12., kedd 09:18

Idén nyáron csatlakozott az Európai Unió az Isztambuli Egyezményhez – ennek végrehajtásáról, illetve nyomon követéséről vitáztak az EP-képviselők hétfő délután Strasbourgban. Felszólalásában Sógor Csaba RMDSZ-es képviselő leszögezte: nemcsak az erőszak elleni küzdelemre, hanem ennek megelőzésére és a tudatosításra is nagy hangsúlyt kell fektetni, hiszen a nők elleni erőszak nem magánügy.
Az Európai Parlament elé terjesztett jelentés szerint az Európai Unióban az európai nők egyharmadát legalább egyszer érte felnőtt életében fizikai erőszak. Ezek a statisztikák azonban nem feltétlenül tükrözik a realitást, hiszen csupán az áldozatok bejelentésein alapulnak, ezen bejelentések száma pedig bizonyára eltörpül a valós erőszaktevések száma mellett az áldozatok félelme, illetve a bántalmazó féltől való gazdasági függőség okán.
„Ha csak a családom nőtagjaira gondolok, nem fordíthatom el a fejem. A nők elleni erőszak nem magánügy, hiszen a nők alapvető emberi jogainak és méltóságának súlyos és szisztematikus megsértéséről van szó. Bűncselekmény, amelyet szankcionálni kell, tudva, hogy az állampolgárok közötti jogegyenlőség az Unió egyik alapértéke. Éppen ezért üdvözlendő az Uniónak az Isztambuli Egyezményhez való csatlakozása, annál is inkább, mivel bár minden tagállam aláírta, eddig csupán 14 ratifikálta az egyezményt” – fogalmazott Sógor Csaba.
A jelentés rámutat, hogy a nők elleni erőszak évente 226 milliárd eurós költséget jelent az európai társadalom számára, de ennél több támogatásra van szükség. „Nemcsak az erőszak elleni küzdelemre, hanem a megelőzésre, illetve a tudatosításra is nagy hangsúlyt kell fektetni, és ebben kulcsszerepe van a médiának, valamint a reklámoknak. Az Uniónak anyagi támogatást kell nyújtania annak érdekében, hogy ezek a felületek civil szervezetekkel együttműködve aktív szerepet vállaljanak tájékoztató, oktató kampányok lebonyolításában” – szögezte le.
Az RMDSZ Nőszervezete március 8-án indított tudatosító kampányt NEEEM (Nők Elleni Erőszak Elleni Mozgalom) címen Romániában, amely során kiderült, számtalan területen van szükség változásra. Az EP-képviselő erre is rámutatott, leszögezve, hogy a tagállamoknak elegendő és megfelelő intézményt kell biztosítaniuk azon nők számára, akik veszélyeztetve érzik biztonságukat, vagy erőszak áldozatává váltak. Kiemelte, ingyenes jogi tanácsadásra volna szükség, hiszen ennek hiányában a bántalmazottak sokszor attól tartanak, hogy nem tudnak eljárni megfelelően jogaik és lehetőségeik ismeretének hiányában. „Gyakori eset az is, hogy a családon belüli erőszakot akár anyagi megtorlástól való félelemből, illetve anyagi függőség okán nem jelenti az áldozat. Annak érdekében tehát, hogy a nőkkel szembeni erőszak leküzdését célzó intézkedések hatékonyabbak legyenek, a nők gazdasági önállóságának előmozdítására irányuló fellépéseknek is kísérniük kell őket” – véli az EP-képviselő.

Kérjük felhasználóinkat, hogy a Külhoni Magyar Sajtószolgálat anyagait minden esetben KMS jelzéssel használják fel.
Az MTVA szó szerint, minden változtatás nélkül továbbítja a KMS-be beadott közleményeket, a szövegekért minden esetben a közleményben jelzett közlő a felelős.
(c) Copyright MTVA