A Külhoni Magyar Sajtószolgálatról

A Külhoni Magyar Sajtószolgálat (KMS) a külhoni magyarság politikai, társadalmi, egyházi, kulturális és civil szervezeteinek közleményeit, állásfoglalásait adja közre. A szó szerint továbbított szövegekért minden esetben a közlő a felelős.

A KMS a Médiszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) által létrehozott és működtetett olyan térítésmentes közzétételi támogatási forma, amelynek célja, hogy a külhoni, magyar nyelvű, magyar nemzettudatot erősítő, a magyar kulturális örökséget védő szervezetek a tevékenységükkel, illetve a tevékenységük céljával összhangban álló közérdekű közleményeiket rövid időn belül nyilvánosságra hozzák.

A sajtószolgálat az MTVA Kós Károly Kollégiumának szellemi védnöksége alatt, az MTVA gyártásában készül el annak érdekében, hogy megteremtse a magyarság közös információs terét, amelyben a külhoni magyarok életét meghatározó és formáló szervezetek a saját, általánosabb érdeklődésre számot tartó közleményeiket, híreiket, állásfoglalásaikat, megoszthatják a világ magyarságával – az anyaországi, a Kárpát-medencei és a diaszpórában élő magyarokkal egyaránt. A KMS partnereinek kiemelkedő hírértékű közleményei a közmédia hírkiadásában is megjelennek a különböző hírügynökségi, rádiós, televíziós és online hírplatformokon feldolgozott hírek formájában.

A KMS-beadói jogosultságot az MTVA az internetes felület használatához szükséges jelszó átadásával igazolja vissza. A jelszó visszavonásáig érvényes.


Magyar Polgári Párt
Szimbólumainkhoz ragaszkodunk
MÁÉRT - 2016. november 26., szombat 09:22

Az 1918-as gyulafehérvári nyilatkozat teljes nemzeti szabadságot („ deplina libertate nationala”) ígért Erdély és Románia együttélő népeinek.
Ezen ígéret ellenére, valamint annak dacára, hogy  az  Európai Unióban és a civilizált világban az etnikai sokszínűség egy olyan érték, ami óvandó és tiszteletet követel, napjainkban a  román kormány megyei prefektusai  még azt is vitatják és jogi úton támadják, hogy   a romániai magyarság szabadon használhassa nemzeti jelképeit.
Romániában a XX. században  az etnikai sokszínűséget erősítették a németek, akik 1918-ban mintegy nyolcszázezer fős lélekszámú közösséget alkottak, de amely közel száz esztendő elteltével, azaz napjainkban már csak harmincezer főt számlál. A hasonlóképpen történelmi gyökerekkel rendelkező romániai zsidó közösség szintén az etnikai sokszínűséget erősítette országunkban, azonban a kommunizmus éveiben egyfajta újkori emberkereskedelem keretében közel százötvenezer romániai zsidó polgártársunkat adtak el és távolítottak el Romániából.
A német és zsidó közösségek sorsának romániai alakulása felbecsülhetetlen veszteség Románia számára,  erkölcsi kötelességünk tisztelettel emlékezni egykori kisebbségi társainkra.
Ennek  jegyében a Magyar Polgári Párt háromszéki szervezetének elnöke, Kulcsár-Terza József a  Háromszéken élt egykori romániai német és zsidó polgártársaink iránti emlékezetünk és tiszteletünk jeleként, ugyanakkor Románia legfontosabb stratégiai partnerének számító, az etnikai sokszínűséget és a jogegyenlőséget értéknek tekintő Egyesült Államok iránti elismerésünk és bizalmunk jeleként, valamint a romániai magyarság és a székelység megmaradásának szimbólumaként, Kovászna Megye Tanácsának öt zászlót – Németország, Izrael, az Egyesült  Államok, illetve Magyarország hivatalos zászlóit, illetve Székelyföld zászlóját – adományozta, hogy azok helyet kapjanak a Tanács üléstermében.
Amennyiben a román állam hatóságai  jogsértő módon  továbbiakban is korlátozzák a nemzeti jelképeink használatát, a Magyar Polgári Párt -  Sepsiszentgyörgyhöz hasonlóan -  kezdeményezni fogja az említett öt zászló kihelyezését minden olyan önkormányzatban, ahol választott képviselői révén jelen van.
Marosvásárhely, 2016 november 25. 
Bíró Zsolt
a Magyar Polgári Párt elnöke

Kérjük felhasználóinkat, hogy a Külhoni Magyar Sajtószolgálat anyagait minden esetben KMS jelzéssel használják fel.
Az MTVA szó szerint, minden változtatás nélkül továbbítja a KMS-be beadott közleményeket, a szövegekért minden esetben a közleményben jelzett közlő a felelős.
(c) Copyright MTVA