A Külhoni Magyar Sajtószolgálatról

A Külhoni Magyar Sajtószolgálat (KMS) a külhoni magyarság politikai, társadalmi, egyházi, kulturális és civil szervezeteinek közleményeit, állásfoglalásait adja közre. A szó szerint továbbított szövegekért minden esetben a közlő a felelős.

A KMS a Médiszolgáltatás-támogató és Vagyonkezelő Alap (MTVA) által létrehozott és működtetett olyan térítésmentes közzétételi támogatási forma, amelynek célja, hogy a külhoni, magyar nyelvű, magyar nemzettudatot erősítő, a magyar kulturális örökséget védő szervezetek a tevékenységükkel, illetve a tevékenységük céljával összhangban álló közérdekű közleményeiket rövid időn belül nyilvánosságra hozzák.

A sajtószolgálat az MTVA Kós Károly Kollégiumának szellemi védnöksége alatt, az MTVA gyártásában készül el annak érdekében, hogy megteremtse a magyarság közös információs terét, amelyben a külhoni magyarok életét meghatározó és formáló szervezetek a saját, általánosabb érdeklődésre számot tartó közleményeiket, híreiket, állásfoglalásaikat, megoszthatják a világ magyarságával – az anyaországi, a Kárpát-medencei és a diaszpórában élő magyarokkal egyaránt. A KMS partnereinek kiemelkedő hírértékű közleményei a közmédia hírkiadásában is megjelennek a különböző hírügynökségi, rádiós, televíziós és online hírplatformokon feldolgozott hírek formájában.

A KMS-beadói jogosultságot az MTVA az internetes felület használatához szükséges jelszó átadásával igazolja vissza. A jelszó visszavonásáig érvényes.


Romániai Magyar Demokrata Szövetség
Biró Rozália: azért, hogy a nők elleni erőszakot visszaszorítsuk, folyamatos párbeszédre van szükség a törvényhozás, a kormányzati intézmények és a civil szerv
MÁÉRT - 2017. november 2., csütörtök 11:28

„Minden eszközzel harcolnunk kell a nők elleni erőszak visszaszorításáért. A nők, a lányok bántalmazása nem lehet magánügy. Ez egy, a társadalmunkban sajnos jelen lévő, valós probléma, amelyre az RMDSZ többszörösen felhívta a figyelmet az elmúlt időszakban, és amelyre megoldásokat fogalmaztunk meg törvénykezési szinten is. Azért, hogy a nők elleni erőszakot visszaszorítsuk, fontos, hogy a törvényhozók, a jogszabályokat gyakorlatba ültető állami szervek és a civil szféra között szoros együttműködés alakuljon ki. Ezért tartottam fontosnak a képviselőház külügyi bizottságának keretén belül létrehozni  a nemi esélyegyenlőségi munkacsoportot” – nyilatkozta Biró Rozália, az RMDSZ Bihar megyei parlamenti képviselője azt követően, hogy kezdeményezésére a parlament alsóházának külügyi bizottsága a munkacsoport létrehozásáról döntött.
A képviselőház külügyi bizottságának elnöke elmondta: a munkacsoport első, október 30-i ülésén törvényhozók, a témában érintett kormányzati intézmények és helyi önkormányzatok képviselői, illetve civil szervezetek vezetői és munkatársai vettek részt. A civil szervezetek képviselői azt hangsúlyozták, hogy sürgős jogszabály-módosításokra van szükség annak érdekében, hogy az Isztambuli Egyezmény előírásait gyakorlatba lehessen ültetni. „Törvénykezési hiányosságokat tapasztaltunk a nők elleni erőszak visszaszorítását illetően, ennek következtében a hatóságok sok esetben nem léphetnek fel elég hatékonyan és elég gyorsan akkor, amikor tudomást szereznek egy családon belüli erőszakos cselekedetről” – hangsúlyozta Biró Rozália, majd arra emlékeztetett, hogy a tavaszi ülésszak alatt az RMDSZ a helyzet megoldása érdekében az Isztambuli Egyezmény ajánlásaival összhangban lévő törvénymódosítási javaslatokat iktatott.
A Bihar megyei törvényhozó, az RMDSZ Nőszervezetének elnöke továbbá arról számolt be, hogy a munkacsoport az Egyesült Nemzetek Szervezete által megfogalmazott, 2030-ig szóló fenntartható fejlődési stratégia értelmében olyan célokat fogalmazott meg Románia törvénykezési felzárkóztatásáért, amelyek az erőszak minden formájának megelőzésére fektetik a hangsúlyt, de figyelmet szentelnek a törvénykezés gyakorlatba ültetésének nyomon követésére is.

Kérjük felhasználóinkat, hogy a Külhoni Magyar Sajtószolgálat anyagait minden esetben KMS jelzéssel használják fel.
Az MTVA szó szerint, minden változtatás nélkül továbbítja a KMS-be beadott közleményeket, a szövegekért minden esetben a közleményben jelzett közlő a felelős.
(c) Copyright MTVA